Schowek  Dzisiaj są imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

  Strona główna Kontakt Jak korzystać z kodów QR?   


Życzenia - kategorie
Andrzejkowe (11)
Bożonarodzeniowe (179)
Dla Przyjaciela (24)
Dzień Babci (14)
Dzień Dziadka (10)
Dzień Kobiet (42)
Dzień Matki (53)
Dzień Nauczyciela (9)
Dzień Ojca (10)
Imieninowe (54)
Mikołajkowe (12)
Miłosne (7)
Na dobranoc (15)
Na dzień dobry (10)
Noworoczne (18)
Pozdrowienia (12)
Przeprosiny (11)
Smutne (15)
Ślubne (13)
Tęsknota (11)
Urodzinowe (45)
Walentynkowe (27)
Wielkanocne (148)
 Statystyki
 Liczba życzeń:  751
 On-line: 6

 Regulamin serwisu
 

W naszym serwisie wprowadziliśmy dodatkową funkcjonalność jaką są kody QR.

Czym są te kody?

QR to skrót od ang. Quick Respone. Kody QR to rodzaj dwuwymiarowej symbologii opracowanej w 1994 roku w celu zapisywania róznego rodzaju danych i nastepnie odczytywania ich przy pomocy urządzeń skanujących. Dzięki zapisywaniu informacji dwukierunkowo w kodzie QR można zapisać znacznie więcej informacji niż w tradycyjnym kodzie paskowym.

Po co wprowadziliśmy kody?

Nasze życzenia można wykorzystać w sposób tradycyjny, tzn. kopiując ich tekst i wklejając w odpowiednie miejsce np. w wiadomości e-mail. Natomiast dzięki kodom QR możemy skopiować treść życzeń do telefonu komórkowego w celu późniejszego użycia, np. do wykorzystania ich w sms-ie bez żmudnego przepisywania ich z naszych stron.

Jak zeskanować kody do telefonu?

W tym celu będziemy potrzebować odpowiedniej aplikacji zainstalowanej w naszym telefonie. Oto linki do kilku najpopularniejszych programów:

Kaywa

Zxing

JAXO

Łatwo też można znaleźć dekodery kodów QR w serwisie Android Market (polecamy aplikację QRDroid - jest łatwa w obsłudze i ma wiele rozbudowanych możliwości wykorzystania zeskanowanego tekstu).

Na stronach poszczególnych producentów znajdziemy instrukcje dotyczące sposobu skanowania kodów. Generalnie obowiązuje zasada, że po uruchomieniu programu należy umieścić w polu widzenia programu skanującego kod a program odczyta wtedy stosowne dane.

Gdzie szukać kodów QR w naszym serwisie?

Aby umożliwić korzystanie z kodów a jednocześnie zachować przejrzystość serwisu, kod QR można zeskanować tylko z poziomu strony danego życzenia, po kliknięciu w miniaturkę kodu i automatycznym otwarciu obrazka kodu w większym okienku. Nie da się odczytać danych z miniaturek. Są one zbyt małych rozmiarów.

Dołożyliśmy starań aby kody wszystkich życzeń były czytelne i umożliwiały odczyt każdym telefonem z zainstalowanym skanerem. Wypróbowaliśmy kilka najpopularniejszych skanerów i kilka modeli telefonów. Nie możemy jednak dać gwarancji, że każdy telefon będzie odczytywał nasze kody.